×

20 września 2012

TŁUMY I PRZEDNIA ZABAWA – CZYLI TAK DZIĘKOWALIŚMY ZA PLONY!

DSC08892.jpeg   DSC08931.jpeg

Po raz pierwszy od wielu lat, w dniach 15-16 września br. w ogrodach parafialnych w Kolonowskiem odbyły się gminne dożynki. Wbrew obawom organizatorów, dopisały zarówno pogoda, jak i goście.

Sobotnią część imprezy rozpoczęły gry i zabawy dla dzieci, w fantastyczny sposób prowadzone przez księdza proboszcza, Piotra Bekierza oraz siostrę Adalbertę. Nie zabrakło klownów, rozdających cukierki i balony, malowania twarzy czy kolorowych warkoczyków. Gwiazdą wieczoru była rockowa wokalistka z Warszawy – Ola Ost z zespołem. Dzień zwieńczyła zabawa z zespołem „Voyager”.

Niedziela, czyli „dożynki właściwe”, przebiegały według tradycyjnego scenariusza. Rozpoczęły się procesją do kościoła, po której miała miejsce uroczysta msza święta, koncelebrowana z księżmi ze wszystkich gminnych parafii.

DSC09033.jpeg

Ogromną atrakcję dla gości stanowił, odbywający się po mszy, korowód dożynkowy. Poza wozami OSP oraz dorożkami, uczestniczyły w nim wozy z poszczególnych miejscowości z koronami dożynkowymi a także wóz z orkiestrą oraz dziećmi ze szkoły podstawowej w Kolonowskiem.

IMG_5899.jpeg

Program w namiocie, rozstawionym w ogrodzie parafialnym, rozpoczął się uroczystym przekazaniem chleba oraz podzieleniem go pomiędzy gości. Popołudnie i wieczór umilały występy dzieci z kolonowszczańskiej podstawówki, Zespół Taneczny „Figielek” oraz duet Janusz & Dominika Żyłka. Niedzielną zabawę taneczną poprowadził DJ Hubert.

Tyle suchych faktów. Teraz o ludziach, bo to przecież ludzie są najważniejsi. Z punktu widzenia organizatorów te dożynki były szczególnie „budujące”. Nie było bowiem osoby, która odmówiłaby pomocy przy ich przygotowaniu. Ludzie angażowali się w zasadzie w każde działanie, nie oczekując zapłaty, za to wkładając w swoją pracę całe serce. Święto plonów było więc udane nie tylko z powodu tłumów czy pogody – było udane, bo zintegrowało lokalną społeczność; bo spowodowało, że mieszkańcy, robiąc coś dla siebie – zrobili coś dla wszystkich. Dziekujemy!!!

Więcej zdjęć w naszej galerii.

×

Wyszukaj w serwisie