×

17 października 2012

SENIORZY JAK WINO...

Pod koniec września Klub Seniora, zrzeszający m.in. mieszkańców naszej gminy, zorganizował coroczną zabawę taneczną. Na początku października natomiast miejscowy oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przygotował IV Turniej Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza Kolonowskiego.

Jak na najlepiej zorganizowane grupy mieszkańców przystało, na frekwencję na obu imprezach nie można było narzekać – w obu uczestniczyło łącznie aż 150 osób!

Zabawa taneczna podczas wrześniowej imprezy trwała do późnej nocy – a świadczyło to o wyśmienitych humorach i... rewelacyjnej kondycji uczestników.

Do rozgrywek w kręglach zgłosiło się 48 z 75 zebranych na kręgielni osób. Niektórzy po raz czwarty, inni po raz pierwszy. W każdym uczestniku drzemał duch walki. Na uwagę zasługuje fakt, ze grupa emerytów ze Spóroka tak zafascynowała się grą, iż od roku raz w miesiącu przyjeżdża do kręgielni, by doskonalić swoje umiejętności rzucania kulą. I są tego efekty!!! Niektórzy z nich zajęli czołowe miejsca.

W kategorii kobiet zwyciężyły:
I miejsce - Teresa Dreja  pkt 94 (Kolonowskie)
II miejsce - Maria Mańczyk, pkt 92 (Kolonowskie)
III miejsce - Bożena Ossowska pkt 90 (Kolonowskie)
III miejsce - Urszula Koj , pkt 90 (Staniszcze Małe)

W kategorii mężczyzn zwycięzcami zostali:
I miejsce - Hubert  Grobarek  pkt 121 (Spórok)
I miejsce - Herbert Wacławczyk pkt 121 (Staniszcze Wielkie)
II miejsce - Zbigniew Ossowski pkt 113 (Kolonowskie)
III miejsce - Jan Puzik  pkt 96 (Kolonowskie)Nasi emeryci są bowiem jak wino, a młode pokolenie mogłoby się wiele od nich nauczyć!

×

Wyszukaj w serwisie