Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

26 października 2012

CZY NOC FILMOWA MOGŁABY SIĘ ODBYĆ W ZABYTKOWYM PIECU?

Taki pomysł pojawił się miedzy innymi na spotkaniu w partnerskiej gminie Beilrode w Niemczech, w którym wzięła udział delegacja złożona przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń, gimnazjum i Urzędu Miasta i Gminy z Kolonowskiego. To niejedyny pomysł na pogłębienie współpracy pomiędzy naszym gimnazjum i szkołą w Beilrode. Inne to zorganizowanie gier miejskich czy warsztatów fotograficznych oraz wyjazd na Weihnachtsmarkt do Drezna.

Renowacja wspomnianego w tytule zabytkowego pieca to jeden z projektów, realizowanych przez partnerski region w ramach niemieckiego odpowiednika naszego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Z prezentacją poświęconą temu projektowi mogli zapoznać się uczestnicy spotkania. Kolejnym tematem, poruszanym podczas wizyty, była współpraca pomięzy stowarzyszeniami zrzeszającymi seniorów.

Pomysłów w trakcie spotkania było wiele. Teraz tylko pozostaje wybór tych najbardziej atrakcyjnych, no i - oczywiście - ich realizacja.

×

Wyszukaj w serwisie