Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

12 lutego 2013

FERIE ZIMOWE W ŚWIETLICY W STANISZCZACH WIELKICH

W ramach akcji „ Aktywne ferie” w  Świetlicy Wiejskiej w Staniszczach Wielkch jest wyjątkowo gwarno i wesoło. Z przygotowanych zajęć  korzystają zarówno dzieci, jak i młodzież.

W pierwszym tygodniu ferii najmłodsi mogli uczestniczyć w seansie bajkowym „Popołudnie z bajką”, podczas którego ilustrowali  farbami wcześniej oglądaną bajkę, a także projektowali swój wymarzony kostium karnawałowy. W piątek natomiast  odbył się zapowiedziany  Turniej Tenisa Stołowego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród bywalców świetlicy. Zwycięzcą pierwszego w 2013 roku turnieju został PIOTR WERRA ze Staniszcz Wielkich, na II  miejscu znalazł się DAWID HYLLA , również ze Staniszcz Wielkich, a na III - DANIEL CZUPAŁA  z Ozimka.

Niedziela również upłynęła w duchu rywalizacji, albowiem w tym dniu w świetlicy odbył się Turniej Darta. Dla wszystkich uczestników turnieju i dla kibiców przygotowano poczęstunek, tak, by w przerwie rozgrywek gracze mogli odprężyć się psychicznie i fizycznie. Rozgrywki w systemie „każdy z każdym" ostatecznie wyłoniły zwycięzcę, którym został PATRYK HENDEL ze  Staniszcz Wielkich. Tytuł wicemistrza lotki zdobył RYSZARD SOWA, natomiast III miejsce na podium zajął  DAWID  HYLA. Wszyscy  uczestnicy turniejów  otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kolonowskie.

W drugim tygodniu ferii zimowych w świetlicy również było gwarno i wesoło. Dla wszystkich chętnych przygotowano ciekawe warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonywały rysunki pastą do zębów i kartki walentynkowe. Po zajęciach manualnych zawsze jednak wszystkie dzieci znalazły jeszcze czas na rozgrywki tenisa, unihokeja czy darta. Zajęcia ruchowe cieszą się wśród dzieci i młodzieży największą popularnością.

W dni wolne od nauki zainteresowanie tą formą rozrywki jest na tyle duże, że trzeba dzielić salę gimnastyczną , aby zabawy z piłką nie przeszkadzały grającym w tenisa.

100_1434.jpeg   100_1435.jpeg   100_1438.jpeg   100_1439.jpeg   100_1443.jpeg   100_1446.jpeg   100_1452.jpeg   100_1454.jpeg   100_1456.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie