×

4 marca 2013

TURNIEJ MINIPIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Dnia 02.03.2013, w hali widowiskowo-sportowej w Kolonowskie, odbył się turniej towarzyski szkółek ASPR w mini piłce ręcznej. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Kolonowskie, Norbert Koston (za co serdecznie dziękują organizatorzy i uczestnicy). 

Dzisiejsze pojedynki szkółek należą do całej serii turniejów towarzyskich, które odbywają się co jakiś czas u każdego z uczestników. Szkółki są zrzeszeniem młodzieży szkół podstawowych, stworzonym w celu kształcenia zawodników, którzy w późniejszym czasie będą łączyć się w grupy młodzieżowe ASPR-u Zawadzkie. Celem utworzenia jest takich grup młodzieży jest wyszukiwanie i umożliwienie rozwoju młodym adeptom piłki ręcznej.

W turnieju udział wzięły zespoły z Zębowic, Zawadzkiego, Pawonkowa, Lublińca i Kolonowskiego. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim i równym poziomie, a jedno ze spotkań zakończyło się - po emocjonującej końcówce - podziałem punktów (Zębowice – Zawadzkie 4:4). Na każdym kroku było czuć emocje, które towarzyszyły uczestnikom i opiekunom w trakcie trwania turnieju. Bardzo dobry dzień i ostatecznie zwycięstwo w turnieju odnieśli młodzi zawodnicy z Zębowic. Nie doznali oni żadnej porażki, ale zremisowali z "czarnym koniem" turnieju - ASPR-em Zawadzkie. W dalszej kolejności uplasowali się gospodarze – ASPR Kolonowskie (miejsce 2), ASPR Zawadzkie (miejsce 3), ASPR Lubliniec (miejsce 4) oraz ASPR Pawonków (miejsce 5).

W każdym zespole zostali wytypowani najlepsi zawodnicy, którzy otrzymali podarunki związane z Gminą Kolonowskie i okolicą. Wśród opiekunów doceniono pracę i entuzjazm, jakim obdarza swoich podopiecznych Pani Bożena Baranowska  - otrzymała ona tytuł najsympatyczniejszego opiekuna.

Największa pochwała należy się wszystkim chłopcom, którzy wzięli udział w turnieju, a zwłaszcza uczniom klas II i III, gdyż wykazali pełen profesjonalizm i zaangażowanie w każdym meczu. Chciałbym także podziękować zaangażowanym rodzicom za pomoc w organizacji oraz kibicom, którzy bardzo mocno dopingowali zespół gospodarzy.

KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW:

I   ASPR ZĘBOWICE    7
II  ASPR KOLONOWSKIE   6
III ASPR ZAWADZKIE   3
IV ASPR LUBLINIEC   2
V  ASPR PAWONKÓW   0

Skład ASPR Kolonowskie: RAFAŁ CHUDY, DAWID DŁUBIS, PIOTR GLEGOŁA, FILIP KOPREK, KACPER LASKI, KAMIL MUC, MARCEL ŚWIERCZOK, PATRYK PLOCH, TOMASZ SPAŁEK, ŁUKASZ CZEMPAŁA, GABRIEL ŚWIERCZOK, KACPER SMYK, DAWID SPAŁEK, ALAN KAMPA, WOJCIECH WACŁAWICZYK, ŁUKASZ TYMICH, MATEUSZ KRUPA.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

×

Wyszukaj w serwisie