×

19 marca 2013

NAJLEPSI, BO NASI!

W sobotę, 16 marca br., w Kościele pw. Św. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach, odbył się IX Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. W przeglądzie tym, prezentując 4 specjalnie na tę okazję przygotowane utwory, wystąpił także chór "Colnovica". Prócz naszych "przedstawicieli" w imprezie wzięło udział 19 zespołów z całej Polski, m. in. Warszawy, Krakowa, Bydgoszczy, Bochni czy Jasła.

Skład chórów i dobór repertuaru był bardzo zróżnicowany, a poziom wykonań - bardzo wysoki. Nasza "Colnovica" zaprezentowała się (jak zwykle zresztą) z najlepszej strony. Cały występ był spójny, choć nie jednostajny, a nasi artyści dzielnie i z ogromną pasją podążali za swoją uroczą, acz niezwykle profesjonalną, Panią Dyrygent - Iwoną Cierpich. Wybrane przez "Colnovicę" utwory były chyba dość nietypowe, ponieważ tylko jeden z nich powtórzył się w wykonaniu innego chóru.

I chociaż nie udało się "Colnovice" zdobyć nagrody w przeglądzie, to i tak powinniśmy być pewni jednego: byli NAJLEPSI! Najlepsi, bo nasi:)

Więcej zdjęć z przeglądu w naszej galerii.

×

Wyszukaj w serwisie