×

8 kwietnia 2013

WIOSENNE SPOTKANIE W SPÓROKU

W tym roku emeryci z koła PZERiI w Kolonowskiem spotkali się na zebraniu sprawozdawczym w Spóroku, dokąd zostali zaproszeni przez członków koła z tej miejscowości. Dzięki wizycie seniorzy mogli poznać siedzibę Centrum Aktywości Wiejskiej w Spóroku i jej otoczenie. Niektórzy z łezką w oku wspominali szkołę podstawową, która funkcjonowała w tym budynku do 2002 roku.

Frekwencja na zebraniu była imponująca: na 124 członków obecnych bylo 63. W zebraniu uczestniczyli także zaproszeni goście: Burmistrz Kolonowskiego, Norbert Koston, oraz delegaci Zarzadu  Rejonowego w Strzelcach Opolskich - Stanisław Dłutowski oraz Józefa Balikowska.

Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z działalności koła za 2012 rok oraz poruszono także tematy bliskie wszystkim mieszkańcom, m.in. kwestie związane z nową ustawą dot. wywozu nieczystości.

Przeciwwagę dla uciążliwej zimy i braku wiosny stanowiło dla zebranych wspaniałe ciasto, które zasponsorowały panie ze Spóroka: Krystyna Deja, Róża Grobarek, Irena Koik, Małgorzata Palus, Krystyna Sprancel oraz Maria Szolc. W przygotowaniu sali pomagały panie: Małgorzata Chlebosz oraz Edyta Gerlich.

×

Wyszukaj w serwisie