Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

27 kwietnia 2013

PIŁKARSKA WIZYTA PARTNERSKA

20 kwietnia  Old Boys Leveste, już po raz kolejny, gościli Oldboy’ów z Kolonowskiego. W czasie przerwy spiker stadionu AWD Arena w Hanowerze przekazał pozdrowienia drużynie z naszej gminy, przyczyniając się do zapewnienia wydarzeniu sporego rozgłosu.

„Przyjaźń pomiędzy Oldboy’ami z obu drużyn istnieje już od 1991 roku” – powiedział Franz Kuhnert. To właśnie u niego, po wspólnym meczu, obie drużyny spotkały się na grillu.

„Szczególnie intensywne kontakty pomiędzy  Leveste i Kolonowskie miały miejsce w roku 1993” - przypomina sobie Franz Kuhnert. Wtedy w Kolonowskiem spaleniu uległa szkoła. W czasie dużej akcji pomocowej, mieszkańcy Leveste w znacznym stopniu przyczynili się do odbudowy tego obiektu. Wdzięczność mieszkańców Kolonowskiego była ogromna  i znalazła swoje odzwierciedlenie w przyznaniu, w 2004 roku, honorowego obywatelstwa naszej miejscowości trzem mieszkańcom Leveste. Byli nimi Rol Peter Hübner, Willi Heck, i – wspomniany wyżej - Franz Kuhnert.

Ostatnia wizyta Old Boy’ów z Leveste w Polsce miała miejsce w 2012 r., w związku z meczem pomiędzy Śląskiem Wrocław i Hanowerem 96.

×

Wyszukaj w serwisie