Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

27 kwietnia 2013

O NAS WSZYSTKICH...

W piątek, 19 kwietnia, mury Publicznego Gimnazjum w Kolonowskiem były świadkami niecodziennego wydarzenia. Jeden ze stałych "bywalców" placówki, nauczyciel języka polskiego, Jerzy Kaufmann, odkrył przed licznie zgromadzoną publicznością swoje drugie, literackie oblicze.

Artystyczna dusza Jerzego Kaufmanna nie raz dawała o sobie znać podczas różnorakich gimnazjalnych przedsięwzięć. Tym jednak razem to on sam był głównym bohaterem wieczoru. A wszystko za sprawą książki - zbioru opowiadań autorstwa p. Jerzego, pod wiele mówiącym tytułem: "Kwiaty na hasioku".

Akcja opowiadań rozgrywa się na Śląsku: w Gliwicach (rodzinnym mieście autora) oraz w Kolonowskiem (rodzinnym mieście - z wyboru). Jest więc niejako o nas samych - o świecie, który nas otacza, o ludziach, o których istnieniu często zapominamy, ale bez których ten świat byłby niekompletny.

Magia wyczuwalna była także podczas piątkowego spotkania. Fragmenty książki, autorskie piosenki oraz "familokowa" scenografia - wszystko autorstwa Jerzego Kaufmanna - sprawiły, że goście powrócili w świat swojego dzieciństwa. A po zakończeniu wieczoru - na pewno zobaczyli o wiele więcej, niż do tej pory.

Więcej zdjęć z wieczoru w naszej galerii.

W sprawie książki "Kwiaty na hasioku" kontaktować można się z samym autorem, adres e-mail: .

×

Wyszukaj w serwisie