Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

14 czerwca 2013

TURNIEJ „Z PODWÓRKA NA STADION” O PUCHAR TYMBARKU

W dniu 29.05.2013 uczniowie PSP 1 Kolonowskie, którzy uczęszczają do klas I-III, uczestniczyli w finale powiatowym turnieju „Z podwórka na Stadion” o puchar Tymbarku. Znaleźli się tam dzięki zwycięstwu nad PSP Staniszcze Małe 3-2 w finale gminnym.

Na etapie powiatowym w szranki przyszło nam stanąć przeciwko szkołom podstawowym z Kielczy, Leśnicy, Olszowej oraz Izbicka. Nasi chłopcy wykazali ogromną wolę walki i od pierwszego spotkania grali z pełnym zaangażowaniem od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. W grupie padły wyniki: PSP 1 – Kielcza 2:1, PSP 1 – Leśnica 0:0, PSP 1 – Olszowa 3:1, PSP 1 – Izbicko 2:2. Taki bilans spotkań uplasował uczniów PSP 1 na pierwszym miejscu w grupie, a to uprawniało ich do dalszej walki w półfinałach.

W półfinale przyszło przeciwstawić się zespołowi z Jemielnicy, jednakże szybko stracona bramka „podcięła skrzydła” młodym piłkarzom z Kolonowskiego i całe spotkanie ostatecznie skończyło się wynikiem 1:4 dla PSP Jemielnica. W drugim półfinale walczyły zespoły z Suchej i Olszowej. Lepiej spisała się PSP Sucha, gdyż pokonali Olszową 3:2 i dzięki temu awansowali do walki o I miejsce. W „małym finale” walczyły ponownie szkoły z Kolonowskiego i Olszowej. To spotkanie obfitowało w wiele emocji,gdyż w regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wyniki 1:1, a skutkiem tego była seria rzutów karnych. Na bramce Kolonowskiego stanął Adrian Kotyś, natomiast strzały wykonywali kolejno: Marcel Kurczyk, Olivier Sprancel, Kacper Smyk i Gabriel Świerczok. Wszyscy wykorzystali swoje szanse i zamienili rzuty karne na bramki. Na szczęście PSP Kolonowskie swoich szans nie wykorzystali przeciwnicy, gdyż jeden z ich strzałów został zatrzymany przez Adriana Kotysia Końcowy wynik brzmiał więc 4:3 dla zespołu z Kolonowskiego. W finale także padł remis w trakcie gry, więc zarządzono rzuty karne, które wygrała PSP Sucha w stosunku 3:2. Do finału wojewódzkiego awansował zespół z Suchej.

PSP Kolonowskie: B. Janus, A. Kampa, A. Kotyś, M. Krupa, M. Kurczyk, O. Sprancel, K. Smyk, G. Świerczok, Ł. Tymich, W. Wacławczyk, M. Muc

Tomasz Kubik

×

Wyszukaj w serwisie