×

9 grudnia 2013

HALOWA PIŁKA NOŻNA - FINAŁ POWIATOWY

04.12.2013 w Kolonowskiem odbył się Finał powiatowy w halowej piłce nożnej chłopców. O miano najlepszego zespołu w powiecie strzeleckim walczyły: ZSG Izbicko, PSP 1 Kolonowskie, PSP 7 Strzelce Opolskie, PSP 1 Zawadzkie.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek wyniki uzyskane w spotkaniach: Izbicko – Strzelce Op. (2-1) oraz Kolonowskie – Zawadzkie (1-0) zostały zaliczone do turnieju finałowego i te spotkania nie musiały być ponownie rozgrywane.

Mecz otwarcia rozegrał się między ZSG Izbicko i PSP Kolonowskie. Od początku spotkania widoczny był z obu stron respekt do przeciwnika. Zespół Izbicka nastawił się na grę obronną z ewentualnym kontratakiem, a odwrotnie podeszli do spotkania gospodarze, którzy starali się w ataku pozycyjnym znaleźć drogę do bramki. W całym spotkaniu o dwa błędy za dużo popełnili miejscowi i te dwa błędy skutkowały końcowym rezultatem 2-0 dla ZSG.

Drugi mecz to pojedynek strzelecki między Zawadzkim a Strzelcami Opolskimi. Jedni i drudzy w ten mecz włożyli wiele sił i serca. Pierwsze minuty to znakomite interwencje bramkarzy obu zespołów. Dopiero pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Pierwsi na 1-0 trafili chłopcy z PSP 7, ale po niespełna minucie na tablicy widniał już wynik 1-1. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy podwyższyli na 2-1 zawodnicy ze Strzelec Opolskich. Druga połowa to dominacja zespołu z miasta powiatowego, gdyż po kilku minutach trafili kolejne dwie bramki. Końcówka należała jednak do chłopców z Zawadzkiego, gdyż z ogromną siłą ruszyli na bramkę przeciwnika i w ostatnich minutach meczu ustalili wynik na 4-2 dla PSP 7.

Po krótkim odpoczynku Zawadzkie musiało stawić czoła pogromcom gospodarzy – ZSG Izbicko. Scenariusz meczu był podobny do wcześniejszego spotkania. Pierwsi trafili chłopcy z ZSG, ale to pobudziło u zawodników z Zawadzkiego sportową złość i jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie 2-1. Druga połowa to szybka akcja zawodników ZSG i bramka wyrównująca. Od tego momentu jedni i drudzy skupili się przede wszystkim na ofensywie i nie pozwolili odpoczywać bramkarzom. Walka trwała do samego końca, a minutę przed końcem na prowadzenie wyszedł zespół PSP Zawadzkie. Do samego końca trwała walka o wyrównanie, ale wynik 3-2 już się nie zmienił i wygrało Zawadzkie.

Ostatni mecz to walka o drugie miejsce w turnieju między PSP Kolonowskie oraz PSP 7 Strzelce Opolskie.

Pierwsza część to solidna gra w ataku PSP 7 i ogromny szczęście gospodarzy. Zespół ze strzelec od pierwszych minut „zamknął” zawodników z Kolonowskiego na ich połowie, ale na szczęście bramki strzegł niezawodny Kacper Laski, który niejednokrotnie ratował kolegów swoimi interwencjami i nie pozwolił, aby wynik uległ zmianie. Receptę na zdobywanie bramek w tym spotkaniu znaleźli w drugiej połowie chłopcy z PSP Kolonowskie. Przestawili się na grę „z kontry” i to się opłaciło bo niespełna 2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy zdobyli oni bramkę na 1-0 po szybkim kontrataku. W kolejnych minutach utrzymali ten styl, a przed bramką czuwał  Piotr Glegoła, 04.12. 2013 w Kolonowskiem odbył się Finał powiatowy w halowej piłce nożnej chłopców. O miano najlepszego zespołu w powiecie strzeleckim walczyły: ZSG Izbicko, PSP 1 Kolonowskie, PSP 7 Strzelce Opolskie, PSP 1 Zawadzkie.

Ostatni mecz to walka o drugie miejsce w turnieju między PSP Kolonowskie oraz PSP 7 Strzelce Opolskktóry świetnie „czytał” grę PSP 7 i przecinał podania przeciwnika. Jedna z tych interwencji pozwoliły wyprowadzić atak szybki i podwyższyć wynik spotkania na 2-0, który pozostał już do końca spotkania.
O kolejności zespołów zdecydowały bezpośrednie pojedynki między „zainteresowanymi”, a dokładnie spotkania Kolonowskie – Izbicko oraz Zawadzkie – Strzelce Opolskie. Pierwsze dwa miejsca zajęły Izbicko (6pkt, bramki 6:4, wygrana z Kolonowskim 2-0) i Kolonowskie (6pkt, bramki 3:2, przegrana 0-2 z ZSG). Na trzecim miejscu uplasowało się PSP 7 po wygranej 4-2 z Zawadzkim, które ostatecznie zajęło ostatnie miejsce
Skład PSP Kolonowskie: KACPER LASKI – MICHAŁ CIERPICH, FILIP KOPREK, DAWID BONK, CEZARY ROMAŃCZUK, ŁUKASZ KRUPA, ŁUKASZ KRZYWOŃ, PIOTR GLEGOŁA, MARCEL ŚWIERCZOK, GABRIEL ŚWIERCZOK