Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

17 lutego 2014

PREMIER Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Sobotę, 15 lutego, strażacy z OSP Staniszcze Wielkie zapamiętają na bardzo długo. Tego dnia przybył do nich bowiem z wizytą premier Donald Tusk. Odwiedziny stanowiły nie tylko okazję do spotkania się z członkami jednostki, ale także do podziękowania Adrianowi Smykale, jednemu z miejscowych strażaków, za jego bohaterską postawę. W ubiegłym roku to właśnie on uratował życie pracownikowi leśnemu, który doznał zawału w czasie wycinki.

Premier spotkał się z członkami OSP nie po raz pierwszy. Strażacy mieli okazję poznać Donalda Tuska w 2008 roku podczas usuwania szkód, jakie w powiecie strzeleckim wyrządziła trąba powietrzna.

Sobotnie spotkanie miało niezobowiązujący charakter, jednak poruszono na nim także tematy istotne dla jednostki OSP, a dotyczące m.in. unormowania spraw związanych z wyjazdami do akcji ochotników zatrudnionych w prywatnych firmach, kwestie emerytalne oraz zabezpieczenie przeciwpowodziowe gminy.

Premier Donald Tusk przyjął również zaproszenie strażaków na spływ kajakowy Małą Panwią i mecz piłkarski.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

×

Wyszukaj w serwisie