×

19 lutego 2014

BAL DLA CHOREGO SZYMONKA

Z inicjatywy Mniejszości Niemieckiej ze Staniszcz Małych, w dniu 15 lutego 2014 r. zorganizowano dla dzieci w wieku od 1 – 10 lat Bal Karnawałowy. W uczestniczyło w nim 53 dzieci ze Staniszcz Małych, Staniszcz Wielkich, Spóroka, Kolonowskiego, Krasiejowa, Fosowskiego, Pietraszowa oraz z innych miejscowości. Cel balu był szczytny, ponieważ zebrane w czasie jego trwania pieniądze zostały przekazane na leczenie chorego 2 – letniego Szymonka Muc ze Staniszcz Małych.

Dzieci na bal przybyły przebraniu. Roiło się zatem od wróżek, księżniczek, wiedźm, biedronek, pszczółek, spidermanów, kowbojów, ninja, policjantów, Czerwonych Kapturków oraz wielu innych, bajkowych postaci. Panie prowadzące przebrane były w stroje wiedźm (zaznaczam, ze tych dobrych). Główną Wiedźmą Dowodzącą była Iwona Pietruszka, która porywała dzieci do wspólnej zabawy, tańców, śpiewania i konkurs. O oprawę muzyczną zadbała druga z wiedźm - Natalia Mróz–Złoty. Dla dzieci przygotowany został poczęstunek; ciasta upieczone przez panie Muc, natomiast organizatorzy przygotowali ciepłe i zimne napoje oraz kolację dla wszystkich uczestników. Dla każdego dziecka został przygotowany słodki upominek za wspaniałe przebranie, a podczas „kaczuszek” tradycyjnie  rzucano cukierkami.

Oprócz zebranych pieniędzy, dzieci wraz z rodzicami przygotowali piękne kartki z życzeniami powrotu do zdrowia, które zostały przekazane rodzicom Szymona. 

×

Wyszukaj w serwisie