×

23 kwietnia 2014

ZAWODY, ZAWODY, ZAWODY...

Ostatnimi czasy terminarz sportowy był bardzo napięty. Jeszcze w marcu rozgrywaliśmy eliminacje Igrzysk LZS w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Oba zespoły przeszły przez nie jak burza i pozostało oczekiwanie na termin finałów wojewódzkich. W międzyczasie uczniowie naszej szkoły, którzy po lekcjach są zawodnikami ASPR Zawadzkie, uczestniczyli w turnieju półfinałowym Pucharu Polski Chłopców. Pokazali się z bardzo dobrej strony i w debiucie ogólnopolskim zajęli świetne 3 miejsce.

W ogólnopolskim rankingu zajęli miejsce w okolicach 20 lokaty, a to bardzo dobry prognostyk na dalsze lata.

W ten sam weekend, mimo ogromnych braków kadrowych, młody zespół PSP Kolonowskie walczył w finale gminnym mini piłki nożnej. Walczył całkiem solidnie, gdyż nie dał się pokonać przez żaden z uczestniczących zespołów i zremisował 1-1 z Fosowskim oraz 3-3 ze Staniszczami Małymi.

Na koniec zostały do rozegrania wspomniane wcześniej finały Wojewódzkich Igrzysk LZS szkół wiejskich w mini piłce ręcznej. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy finał rozgrywali w jednym dniu, w Komprachcicach. Chłopcy zanotowali dwie wygrane (z Komprachcicami 10-5, z Domaradzem 13-2) oraz remis 10-10 z Mąkoszycami. Dziewczęta przegrały z Dobrzeniem 1-5, wygrały z PSP Strojec 6-3 oraz zremisowały z Popielowem 4-4. Jak widać po wynikach emocje towarzyszyły zawodnikom i zawodniczkom do samego końca. Takie rezultaty dały wspaniałe wyniki tj.: chłopcy wygrali turniej, zajęli I miejsce i dzięki temu otrzymali pamiątkowy puchar oraz złote medale, a dziewczęta wywalczyły miejsce II, puchar i srebrne medale.

Wszystkim reprezentantom szkoły należą się ogromne gratulacje! Wspaniale ogląda się ich grę, walkę na boisku i radość z osiąganych sukcesów, a to wszystko dzięki regularnej pracy na zajęciach. Trzeba docenić tych zawodników, gdyż są to osoby w większości wyróżniającymi uczniami i poza rywalizacją sportową oraz treningami potrafią uczyć się na wysokim poziomie, który kwalifikuje ich do uczestnictwa w wielu innych olimpiadach przedmiotowych.