×

20 kwietnia 2015

2 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE!

14.04.2015, w Dobrzeniu Wielkim, dziewczęta z PSP 1 w Kolonowskiem uczestniczyły w turnieju finałowym Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w mini piłce ręcznej. Po zwycięstwach w eliminacjach, do finału dostały się zespoły PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim, ZSP Domaradz, SP Pokój oraz PSP Nr 1 Kolonowskie. Turniej otwarło spotkanie dziewcząt z Dobrzenia Wielkiego oraz ZSP Domaradz. Przez całe spotkanie nie było wiadomo kto wygra, ale w końcówce lepsze okazały się gospodynie i, jedną bramką, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

PSP 1 Kolonowskie w pierwszym meczu spotkało się z SP Pokój. W pierwszej połowie trafiliśmy tylko 3 bramki i pozwoliliśmy przeciwniczkom raz pokonać naszą bramkarkę - Klaudię Gołębicką. Po zmianie stron już wskoczyliśmy na właściwe tory i raz po raz trafialiśmy kolejne bramki, a cały mecz wygraliśmy 8-2.

W drugim meczu graliśmy z miejscowymi dziewczynami i, niestety, po mizernym początku schodziliśmy na przerwę z wynikiem 9-5 dla Dobrzenia. Po zmianie stron zespół się przebudził i „doszedł” przeciwniczki już na jedną bramkę (10-9), ale w końcówce pechowo straciliśmy jeszcze dwie bramki i ostatecznie przegraliśmy 12-9.

Ostatni mecz rozegraliśmy przeciwko ZSP Domaradz. Było to spotkanie dość dziwne. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszych dziewcząt i wygraliśmy 6-2, ale już po zmianie stron nasz zespół się zatrzymał i ostatecznie, po nerwowej końcówce, „dociągnęliśmy” wynik. Spotkanie skończyło się rezultatem 6-5 i dzięki temu znaleźliśmy się na 2 miejscu. Pierwsze miejsce zdobyły miejscowe dziewczyny, SP Pokój wywalczył miejsce trzecie, a miejsce czwarte przypadło ZSP Domaradz.

W ataku dzielnie pracowała Marta Wilczek, która była czołową „snajperką” w zespole. Świetnie „dzieliły” podaniami Marta Konieczko oraz Małgosia Kruk. Bramki genialnie broniła, pod nieobecność Danieli Kampy, nasza druga bramkarka - Klaudia Gołębicka - która kilka razy ratowała zespół z opresji. Gratulacje należą się wszystkim dziewczętom za walkę i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że to nie ostatni medal w tym roku szkolnym :)