×

Aktualności

 • Punkt wydawania paszportów tymczasowych

  Od 17 lipca br. na Lotnisku Katowice-Pyrzowice uruchomiony został punkt wydawania paszportów tymczasowych. To niezwykle korzystna wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy planują zagraniczne wakacje, ale zapomnieli paszportu, utracili go lub stwierdzili, że ich dokument jest nieważny.

 • Konsultacje projektu „Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2024 rok"

  Burmistrz Kolonowskiego ogłasza konsultacje projektu „Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2024 rok - Aktualizacja". Szczegóły tutaj.

 • Bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji

  Wakacje to czas beztroskiego wypoczynku i relaksu, dlatego warto w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne, naszych dzieci i innych. W związku z tym, wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod koniec roku szkolnego, przeprowadzono prelekcje profilaktyczne na temat bezpiecznych wakacji. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się w nadchodzącym czasie wolnym. Dzieci dowiedziały się o niebezpieczeństwach, jakie mogą spotkać ich podczas wakacji. Wspólnie przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach. Celem pogadanki było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci. Policjanci zwrócili także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych oraz przypomnieli o numerze alarmowym 112.

  Przedszkolaki otrzymali kolorowanki profilaktyczne, natomiast uczniowie szkół podstawowych, ulotki z cennymi informacjami. Działanie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w ramach realizacji zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii i Przemocy w Rodzinie dla Gminy Kolonowskie na 2024r.

  Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci jest naszą wspólną sprawą!

 • Wybory do Rady Seniorów Województwa Opolskiego

  Zarząd Województwa Opolskiego uchwałą nr 345/2024 z dnia 24 czerwca 2024 r. ogłasza wybory do Rady Seniorów Województwa Opolskiego na kadencję w latach 2024-2029.

  Zgłoszenia kandydatów odbędą  w terminie od 27 czerwca 2024 roku do 24 lipca 2024 roku.

 • Informacja o zamknięciu drogi

  W związku z realizacją zadania pn. "Rozbudowa drogi powiatowej nr 1807 O Strzelce Opolskie - Krasiejów na odcinku Rozmierka - Grodzisko - Kadłub od dnia 20 czerwca do dnia 30 września odcinek dot. I etapu rozbudowy Grodzisko - Rozmierka będzie zamknięty dla ruchu. Szczegóły w załączniku:

 • Dopłaty z tytułu Systemu QMP

  W załączeniu informacje o możliwości uzyskania dopłat z tytułu Systemu QMP do utrzymywania bydła mięsnego, jak również od 1 stycznia 2024 roku do bydła ras mlecznych oraz bydła w typie kombinowanym użytkowanych w typie mięsno-opasowym, mleczno-opasowym lub opasowym: PDF2024.06.12 L.dz.220PZPBM2024 informacja o QMP do gmin miejsko-wiejskich i wiejskich.pdf (414,41KB)

×

Wyszukaj w serwisie