Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

Aktualności

 • Konkurs na rymowankę

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza II edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym i zaprasza dzieci w wieku od 11 do 14 lat, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu. Regulamin w załączniku: PDFRegulamin Konkursu Rymowanka zatw. przez PK.PDF

 • Bezpłatne webinarium!

  Planujesz uruchomienie własnej działalności gospodarczej? Poszukujesz środków finansowych by rozpocząć pracę na własny rachunek? Nie wiesz jakie warunki spełnić by otrzymać wsparcie? Jesteś osobą powyżej 30 r.. ż.? Weź udział w webinarium pn. „dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób powyżej 30 r.ż.”, 10 marca 2021 r.(środa) godz. 13.00.

 • Korzystne zmiany dla mieszkańców

  Związek Międzygminny "Czysty Region" informuje, że od dzisiaj - na wszystkich organizowanych przez Związek MPSZOK i PSZOK - zniesione zostają limity przyjmowania odpadów niebezpiecznych (takich jak farby, tusze, kleje, żywice, rozpuszczalniki, detergenty, oleje i ich opakowania oraz lekarstwa).

 • Zmiany w regulaminie dla właścicieli firm

  3 marca 2021 r. wchodzi w życie zmiana regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Związku. Zgromadzenie wprowadziło korzystne regulacje dla właścicieli nieruchomości wyłączonych z systemu obsługiwanego przez Związek (firm, instytucji).

  Zgodnie z nowym brzmieniem regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Związku, właściciele nieruchomości niezamieszkałych wyłączonych z systemu będą mieli możliwość gromadzenia odpadów w workach o pojemności do 60 l, jeżeli na tej nieruchomości:

  • w ciągu dwóch tygodni wytwarzanych jest mniej niż 60 l. odpadów zmieszanych lub bioodpadów, lub
  • w ciągu 1 kwartału wytwarzanych jest mniej niż 60 l. odpadów takich jak: metale i tworzywa sztuczne lub papier lub szkło;
 • Absolwent, Praca, Stabilizacja

  Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” serdecznie zapraszają studentów i absolwentów szkół wyższych do udziału w projekcie „Absolwent, Praca, Stabilizacja”. Projekt jest adresowany do osób zamieszkujących województwa: śląskie, opolskie i małopolskie, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne.

  Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja” to kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy.

 • E-wizyta w ZUS w języku migowym!

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przełamuje bariery komunikacyjne. ZUS jest nowoczesny i chce być dostępny dla wszystkich klientów, dlatego uruchomił wizyty przez internet w polskim języku migowym. Szczegóły w załączniku: PDFZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM_informacja prasowa ZUS.pdf

×

Wyszukaj w serwisie