×

Aktualności

 • XXIII Sesja Rady Miejskiej Kolonowskiego

  Szanowni Mieszkańcy! Serdecznie zachęcamy do śledzenia XXIII Posiedzenia Rady Miejskiej Kolonowskiego, które odbędzie się w formie zdalnej w dniu 2 sierpnia br. o godz. 16.00. Materiały dotyczące posiedzenia dostępne są tutaj, natomiast relację online śledzić można na kanale gminy w serwisie YouTube.

 • 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  Informujemy, że dnia 1 sierpnia,  o godz. 17:00, dla upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, nastąpi włączenie syren alarmowych z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

 • Przypomnienie: Udział w spisie jest obowiązkowy!

  Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny. Policja otrzymała już blisko 80 wniosków o popełnienie wykroczenia, związanego z odmową udziału w spisie.

  Wszystkie osoby i gospodarstwa domowe odmawiające spisania się przez Internet lub wywiadu przez telefon lub odmawiające udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi podczas wywiadu bezpośredniego narażają się na karę grzywny.

  Jeżeli nie spisałeś się przez Internet nie możesz już odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi na pytania spisowe, gdy się Tobą skontaktuje. Odmawiając narażasz się na karę grzywny. Uniknij tego.

  Jeżeli masz dostęp do Internetu – spisz się. Jeżeli nie masz udaj się do Urzędu Gminy i spisz się przez Internet na specjalnie przygotowanym stanowisku.

  Możesz się również spisać na infolinii dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 od 8:00 do 18:00.

  https://bit.ly/3zIIKV5

 • Wniosek o dowód wyłącznie w urzędzie!

  Począwszy od 27 lipca osoba ubiegająca się o dowód będzie musiała osobiście złożyć wniosek o jego wydanie w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju. Od 2 sierpnia miały wejść w życie nowe przepisy dotyczące dowodów osobistych. Nowy dowód ma posiadać dane biometryczne w postaci odcisków palców, stąd brak możliwości składania wniosków elektronicznie. Rząd czasowo wstrzymał wprowadzenie nowych dowodów, bo zastrzeżenia co do zamieszczania w nich odcisków miała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ale podtrzymała wymóg składania wniosków o nowy dowód wyłącznie poprzez osobistą wizytę w urzędzie.

 • Nowa usługa ZM "Czysty Region"

  Związek Międzygminny "Czysty Region" uruchamia nową usługę polegającą na bezpłatnym odbiorze dużych elektroodpadów z domów i mieszkań.
  Odbiór dotyczy dużych elektrosprzętów (tj. lodówka, pralka, kuchenka elektryczna) z gospodarstw domowych położonych na terenie gmin członkowskich Związku: Cisek, Dobrodzień, Izbicko, Kędzierzyn-Koźle, Kolonowskie, Leśnica, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Ujazd, Walce, Zdzieszowice.

  Szczegóły dot. akcji znajdą Państwo na stronie oraz grafice:

 • Ankieta dot. transportu zbiorowego

  W związku z pracami firmy REFUNDA z Wrocławia nad aktualizacją Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Związku Powiatowo-Gminnego "JEDŹ Z NAMI", zachęcamy do wypełnienia ANKIETY.

×

Wyszukaj w serwisie