×

Aktualności

 • Dobrze, że jesteśmy razem!

  Od 20 lat Polska jest częścią wspólnoty europejskiej. Dokładnie 1 maja 2004 r. wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, co było przełomowym momentem w naszej historii. To gwarancja bezpieczeństwa i przynależności do zachodniego świata. Unia Europejska stała się dla nas codziennością i trudno wyobrazić sobie Polskę bez inwestycji, które odmieniły naszą rzeczywistość przez ostatnie 20 lat. Dzięki Unii jesteśmy nie tylko bardziej bezpieczni, ale także bogatsi. Codziennie korzystamy z tego, co udało nam się uzyskać będąc dwa dziesięciolecia w tej wyjątkowej wspólnocie. Wiele zmian jest dla nas obecnie oczywistych, takich jak swoboda podróżowania bez paszportu czy dostęp do edukacji za granicą. Z wielu, w codziennym życiu, nie zdajemy sobie nawet sprawy. Dobrze, że jesteśmy razem!

 • Sprawozdanie Burmistrza Kolonowskiego

  Poniżej link do Sprawozdania Burmistrza z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za rok 2023. Sprawozdanie dostępne jest tutaj.

 • Raport o stanie gminy za 2023 rok

  W Biuletynie Informacji Publicznej został opublikowany Raport o stanie Gminy Kolonowskie za 2023 rok. Obowiązek sporządzania takiego raportu nakłada na samorząd ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Opracowanie raportu wiąże się z przeprowadzeniem debaty na jego temat. Ma ona charakter publiczny i odbywa się na sesji rady, na której podejmowana jest uchwała Rady w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium organowi wykonawczemu. Podczas debaty mogą również zabrać mieszkańcy, którzy zgłosili wcześniej chęć udziału w debacie. Procedura zgłaszania udziału w debacie znajduje się tutaj.

 • 4 czerwca Spotkanie Wolności

  W imieniu Lokalnej Grupy Działania "Kraina Dinozaurów" zapraszamy do wspólnego świętowania i lokalnego celebrowania jubileuszów przypadających w tym roku. Świętowanie to tylko pretekst do radości (do której mamy prawo) i do rozmów o wartościach, które wtedy były ważne i nadal są ważne dla przyszłości.

 • Legionella - wszystko, co powinieneś wiedzieć

  Główny Inspektor Sanitarny, w związku ze zbliżającym się sezonem letnim, przypomina o wzroście ryzyka występowania bakterii z rodzaju Legionella oraz działaniach prewencyjnych, ograniczających ryzyko zachorowań na legionellozę.

  Legionelloza jest chorobą zakaźną, ale nie zaraźliwą, nie przenosi się z człowieka na człowieka, stanowi zagrożenie dla ludzi, gdy dostanie się do dróg oddechowych. Do zakażenia może dochodzić poprzez wdychanie powietrza, w którym znajduje się aerozol skażonej bakteriami wody (mgła wodna powstała w wyniku rozprysku wody). Podczas oddychania kropelki aerozolu dostają się do naszych dróg oddechowych i osadzają na błonach śluzowych nosa lub płucach. Legionella nie przenosi się drogą pokarmową tzn. nie jest dla nas niebezpieczna, gdy trafi do układu pokarmowego wraz ze spożytą wodą.

 • Nabór na stanowisko dyrektora szkoły

  W załączeniu Zarządzenie Nr Or.0050.49.2024 Burmistrza Kolonowskiego z dnia 7 maja 2024 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Staniszcze Małe - Spórok im. św. Jacka: PDFZarządzenie.Or.0050.49.2024.2024-05-06.pdf (419,03KB)

×

Wyszukaj w serwisie