×

Aktualności

 • Szkolenia dla przedsiębiorców

  Oddział ZUS w Opolu zaprasza na bezpłatne szkolenie dla prowadzących działalność gospodarczą oraz planujących rozpocząć działalność, podczas którego będzie omawiane:

  • kto może skorzystać z obniżenia podstawy wymiaru składek,
  • jak obliczyć limit przychodu,
  • jak obliczyć podstawę wymiaru składki korzystając z kalkulatora udostępnionego na stronie ZUS,
  • jak złożyć dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe.

  Termin szkolenia: 12 marca br., od godz. 9:00 do 10:30.

  Miejsce: ZUS Oddział w Opolu, ul. Wrocławska 24, sala narad 014.

  Na szkolenie można zapisać się telefonicznie: 77 4511623 lub na adres e-mail: .

  Ważne:

  do 11 marca br., należy przesłać zgłoszenie na adres e-mail: .

 • Nowa Klonowa

  Wczoraj, 13 lutego, dokonano odbioru końcowego ul. Klonowej w Kolonowskiem. W ramach inwestycji wykonano kanały teletechniczne, ułożono kostkę brukową i zamontowano oświetlenie uliczne. Droga ma 600 metrów długości, a jej szerokość to 5 metrów. Całość prac, które kosztowały ponad 1,5 mln złotych, wykonała firma HALEX z Krasiejowa, a przedsięwzięcie zostało w 70% dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 • Uproszczone Plany Urządzenia Lasu

  Przedsiębiorstwo Usług Przyrodniczo-Leśnych TAXUS z siedzibą w Poznaniu informuje, iż zakończyło prace nad projektami Uproszonych Planów Urządzenia Lasu dla obszaru Powiatu Strzeleckiego, gminy Jemielnica i Kolonowskie. W związku z powyższym materiały w postaci projektów UPUL dla poszczególnych obrębów ewidencyjnych położonych na obszarze gminy Kolonowskie, zostają przekazane do wyłożenia i zapoznania się przez właścicieli lasów z ich zapisami.

  Zgodnie z art. 21 ust. 5 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, w terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu uproszczonego planu urządzenia lasu zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planu.

  Szczegóły w załączniku: PDFPismo TAXUS (936,96KB)

 • Spotkanie szkoleniowo-informacyjne

  Izba Rolnicza w Opolu, we współpracy z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Prudniku oraz Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Opolu, zaprasza na spotkanie szkoleniowo-informacyjne, dotyczące ASF. Szczegóły w załączniku: PDFSzkolenie.pdf (203,59KB)

 • Turnusy rehabilitacyjne

  W imieniu Dyrekcji Oddziału Regionalnego KRUS w Opolu, uprzejmie informujemy, że Opolski KRUS dysponuje wolnymi miejscami na turnusy rehabilitacyjne.

×

Wyszukaj w serwisie