×

Aktualności

 • Opóźnienia w odbiorze odpadów

  Pomimo polepszenia warunków atmosferycznych nadal występują utrudnienia w odbiorze odpadów. Prosimy, aby nie chować pojemników i worków, Wykonawcy Czysty Region Sp. z o.o. oraz ZOM Strach dokładają wszelkich starań, by nadrobić zaległości w odbiorze. 

  Zgłaszane są także przypadki niepełnego opróżnienia pojemnika, co wynika z przymarzania zbieranych odpadów. Pracownicy podejmują wysiłki, by skutecznie je wyładować, niemniej jednak powstrzymują się od działań, które mogą prowadzić do uszkodzenia pojemników.

  Z uwagi na powyższą sytuację, w przypadku braku miejsca w pojemnikach, nadmiar odpadów można wystawić przy następnym odbiorze obok kubła w worku lub wiaderku. Zachęcamy także do odwiedzania PSZOK i MPSZOK, gdzie w każdej ilości można oddać odpady takie jak popiół, BIO, metale i tworzywa sztuczne, papier czy szkło. 

  Przepraszamy za utrudnienia i mamy nadzieję na Państwa pełne zrozumienie i współpracę

 • Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

  W imieniu Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!

 • Stopnie alarmowe CHARLIE i BRAVO

  Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2632 ze zm.) podpisał Zarządzenia:

  • nr 618 z dnia 30 listopada 2023 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • nr 617 z dnia 30 listopada 2023 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • nr 619 z dnia 30 listopada 2023 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

  Zarządzenia obowiązują od dnia 1 grudnia 2023 roku, od godz. 00:00, do dnia 29 lutego 2024 roku do godz. 23:59.

 • Zaprzęg Świętego Mikołaja

  W imieniu Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem zapraszamy do śledzenia przejazdu Zaprzęgu Świętego Mikołaja, który będzie przemieszczał się ulicami naszej gminy już 3 grudnia!

 • Konsultacje społeczne

  Uchwałą nr 11067/2023 Zarząd Województwa Opolskiego z dnia 27 listopada 2023 roku rozpoczynam konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Opolskiego w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Opolskiego i nadania Statutu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Opolskiego

 • Ogłoszenie Burmistrza Kolonowskiego z dnia 28 listopada 2023 r. o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów elektrowni słonecznej w mieście Kolonowskie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

  Wyłożenie nastąpi w dniach od 5 grudnia do 27 grudnia 2023 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie, ul. Ks. Czerwionki 39, 47-110 Kolonowskie w godzinach pracy urzędu, a także przez udostępnienie ww. dokumentów w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie https://bip.kolonowskie.pl/.

  Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 6 grudnia 2023 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie, ul. Ks. Czerwionki 39 w sali posiedzeń tutejszego urzędu, o godz. 10.00.

×

Wyszukaj w serwisie