×

2019-05-14 Wycieczka do Karpacza

We wtorek 14 maja grupa 50 osób Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, udała się na wycieczkę krajoznawczą do Karpacza. Pomimo nie najlepszej pogody udało nam się dużo zwiedzić:

Świątynia Wang łącznie z pobliskim cmentarzem - Po dość stromym podejściu, dotarliśmy do tego obiektu. Robi wrażenie. Zwłaszcza, gdy się jest tutaj pierwszy raz. Sama świątynia, choć wybudowana przez potomków Wikingów w XII - XIII wieku, do Karpacza trafiła w wieku XIX. Mały ale piękny obiekt z ciekawą historią. Warto go zobaczyć i posłuchać o jego historii. Na pobliskim  cmentarzu pochowany jest nasz poeta  Tadeusz Różewicz.

Muzeum zabawek -Ciekawe muzeum i dla starszych i dla młodszych, szczególnie dla młodszych. Można się dowiedzieć kilku ciekawostek z historii zabawek. Dużo eksponatów .Fajna kolekcja, zabawki z różnych części świata (od Polski aż po Japonię), z różnych materiałów (porcelana, wosk...). Teraz w nowym zmodernizowanym budynku po stacji kolejowej PKP.

Dziki wodospad -Piękny, robi niesamowite wrażenie, znajduje się zaraz obok trasy na Śnieżkę oraz kawałeczek od wjazdu wyciągiem na Kopę (Biały Jar), Niedaleko obok miejsce anomali grawitacyjnej. Puszczona butelka ciągnie w górę.

Skocznia narciarska ORLINEK- wielofunkcyjna atrakcja .Uzyskała ona nawet homologację FIS. Jej rekord został ustanowiony w 2004 roku, w czasie Mistrzostw Polski Seniorów w Skokach Narciarskich przez Adama Małysza, który skoczył na 94,5m.

Huta szkła kryształowego JULIA  w Piechowicach - Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji. Obserwowanie procesu produkcji kryształu: od szlifowania przez nanoszenie zdobień aż po kontrolę jakości.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie