Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

Podsumowanie konkursu "Bezpiecznie na wsi"

Dnia 31.05.2019r. Placówka Terenowa KRUS w Strzelcach Opolskich zorganizowała w Sali Narad Urzędu Miasta i Gminy w Strzelcach Opolskich podsumowanie, na etapie powiatu, XVII Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, w którym udział wzięły 3 gospodarstwa rolne oraz IX Ogólnokrajowego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. W konkursie, w powiecie strzeleckim, udział wzięło 19 szkół, które złożyły 268 prac dzieci.  Ideą tych konkursów jest propagowanie wśród dzieci i ich rodziców dobrych nawyków podczas zabawy i pracy w gospodarstwie rolnym. Na uroczystej gali obecny był Zastępca Dyrektora OR KRUS w Opolu Pan Zbigniew Żehaluk. Zostali zaproszeni fundatorzy nagród dla laureatów: Starosta Strzelecki, Burmistrz Miasta i Gminy w Strzelcach Opolskich,  Jan Anderwald właściciel firmy Anderwald, Prezes Banku Spółdzielczego z Leśnicy oddz. w Strzelcach Opolskich oraz władze Gminy Kolonowskie i Leśnica. W powiecie strzeleckim laureatami konkursu BGR zostali: I miejsce  Państwo Jadwiga i Jan Kałka z synem Pawłem i Karoliną Kałka z Osieka, II miejsce Państwo Violetta i Arnold Kozioł ze Strzelec Opolskich, III miejsce Państwo Monika i Rafał Greitzke z Łazisk. Natomiast finalistami konkursu plastycznego zostali: w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) I miejsce zajęła Zofia Piątek, uczennica PSP w Rozmierce, II miejsce Marcin Prause PSP nr 1 w Kolonowskiem,  III miejsce Wanesa Poszuła PSP nr 1 w Kolonowskiem. W drugiej grupie wiekowej (klasy 4-7)  I miejsce zajęła Milena Lipok PSP w Jaryszowie, II miejsce Alekszandra Cyris PSP w Jaryszowie, III miejsce Marcin Blaut PSP w Rozmierce. Przyznano również 2 wyróżnienia: dla Daniela Komander z Publicznego Przedszkola w Krośnicy oraz Zofii Gola  PSP w Leśnicy.

Placówka Terenowa KRUS w Strzelcach Opolskich zorganizowała również wystawę prac plastycznych dzieci biorących udział w konkursie. Prace plastyczne obecnie można zobaczyć w PT KRUS w Strzelcach Opolskich.

KRUS bezp. gosp. 2019 zdj. nr 2.jpeg

KRUS bezp. gosp. 2019.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie