×

2019-09-26 Wycieczka do Wrocławia

26 września 2019, zarząd koła PZERiI zorganizował wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzaliśmy :

  • Afrykarium w ZOO

W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb. Spotkamy tam m.in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki często mylone z południowoamerykańskimi mrówkojadami oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców - niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z endemicznymi rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Tanganiki i Malawi, a także jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdiki. Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. W dżungli zobaczyliśmy krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Dołączyły do nich liczne gatunki ptaków.

  • Ostrów Tumski – zobaczyliśmy między innymi :

Katedrę Jana Chrzciciela – „Matkę Kościołów Śląskich”, najwyższą zabytkową budowlę we Wrocławiu o wysokości 97 metrów
– Kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja – dwukondygnacyjny kościół to zabytek unikalny na skalę światową, jeden z najcenniejszych na Dolnym Śląsku.
– Kościół św. Idziego, który jest najstarszą wrocławską świątynią, w której odprawiane są msze święte do dnia dzisiejszego.
– Pomnik św. Jana Nepomucena.
– Jedyny w Polsce pomnik papieża Jana XXIII, który jako pierwszy uznał prawo Polski do Wrocławia i ziem zachodnich.

  • Wyjazd obejmował również rejs statkiem po Odrze, w ramach którego można było podziwiać zabytki Wrocławia.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie