×

Nasze Kulinarne Dziedzictwo

Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił XX edycję konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, którego celem jest identyfikacja i promocja tradycyjnej, regionalnej żywności oraz upowszechnianie wiedzy na temat żywności wysokiej jakości.

Konkurs jest organizowany w dwóch etapach – pierwszy tzw. regionalny odbywa się na terenie województwa opolskiego, a w jego trakcie komisja konkursowa przyznaje regulaminowe nagrody i wyróżnienia oraz nominuje produkty do nagrody „Perła”. Drugi etap to finał krajowy konkursu, który odbędzie się w trakcie trwania targów „Smaki Regionów” w Poznaniu, gdzie podczas uroczystej gali wręczone zostaną statuetki „Perły”.

Od lat konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców, ale niestety jego zeszłoroczna edycja nie mogła mieć miejsca ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną. W tym roku finał wojewódzki odbędzie się 5 września w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Szczegóły na stronie https://dziedzictwokulinarne.opolskie.pl.

obraz_2021-06-29_134717.png

×

Wyszukaj w serwisie